Dąbroszyn lepszy w sparingu!

Zespół Fanclubu Dąbroszyn (A-klasa) pokonał w Adamowie zespół Mirka 6-2, choć po pierwszej połowie wynik meczu brzmiał 0-0. Pierwsza połowa nudna, bez polotu z obu stron mało sytuacji. Dla Mirka Adamów najlepsza okazję miał w 28 minucie Ambroży Tobiasz, który wykorzystując błąd obrony gości wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali ale nierówność płyty boiska nie pozwoliła mu na oddanie celnego strzału.
Goście próbowali swoich sił głębokimi wrzutkami w nasze pole karne, ale wszystkie piłki lądowały w rękawicach bramkarza z Adamowa. Najlepszą okazję przyjezdni mieli w 33 minucie, kiedy po składnej akcji zawodnik Fanclubu stojąc około 5 metrów od bramki oddał strzał na dalszy słupek, jednak na posterunku był Marcin Maciejewski, który zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

Druga połowa już zdecydowanie pod dyktando gości, którzy wykorzystując błędy naszej defensywy zdobyli 6 bramek a nasi gracze zdołali odpowiedzieć jedynie dwoma trafieniami.

Jak padały bramki: (50 minuta, 0-1) sędzia dyktuje rzut karny dla gości po rzekomym zagraniu ręką, strzał mocny w środek bramki i gol dla gości. (56 minuta, 0-2) rzut wolny dla gości, nasz bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne a tam napastnik Fanclubu wyskakuje najwyżej i strzałem głową pod poprzeczkę zdobywa bramkę. (60 minuta, 0-3) płaskie dośrodkowanie w nasze pole karne, błąd w kryciu naszych obrońców i napastnik gości uderzeniem z pierwszej piłki na dalszy słupek podwyższa prowadzenie. (63 minuta, 1-3) rzut rożny dla naszej drużyny i tym razem błąd w kryciu zespołu Fanclubu wykorzystuje Bartosz Pijacji, który strzałem głową na dalszy słupek pokonuje bramkarza rywali. (75 minuta, 1-4) składna akcja piłkarzy przyjezdnej drużyny, sam na sam z naszym bramkarzem wychodzi zawodnik rywali i strzałem na bliższy słupek pokonuje rzucającego mu się już pod nogi bramkarza z Adamowa. (77 minuta, 1-5) prostopadłe zagranie zawodnika gości do wychodzącego zza pleców obrońców napastnika, który mocnym strzałem na dalszy słupek zdobywa kolejną bramkę. (80 minuta, 1-6) rajd bokiem boiska zawodnika Fanclubu, który wychodzi sam na sam z Maciejewskim, strzał po ziemi broni nasz bramkarz, ale do piłki dopada gracz z Dąbroszyna i zdobywa bramkę. (83 minuta, 2-6) rzut wolny w narożniku pola karnego dla naszej drużyny, płaskie dośrodkowanie w pole karne rywali i kolejny błąd w kryciu wykorzystuje Krystian Naszkowski, który nie wahając się mocnym strzałem z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki gości.

W drużynie z Adamowa widać było, że dopiero zaczynają przygotowania do sezonu, podczas gdy nasz rywal trenuje już od kilku tygodni. W naszym zespole zabrakło m.in. kapitana Mariusza Masłowskiego, obrońców Sebastiana Łukomskiego, Dawida Duryńskiego, Adriana Pałuckiego czy Artura Liczbińskiego. Pojawiły się natomiast nowe twarze jak np. były zawodnik Warty Gorzów - Mateusz Nurkiewicz, junior Polonii Golina - Miłosz Modrzyński, czy powracający po półrocznej przerwie Bartosz Rybarczyk.

W przyszłą niedzielę o godzinie 14:00 kolejny sparing z Fanclubem Dąbroszyn na boisku w Adamowie.