Trochę o nowym sezonie!

Już 14 września 2015 zespół Mirka Adamów zainauguruje rozgrywki Konińskiej B-klasy sezonu 2015/16. Do rywalizacji w tym sezonie przystąpi 8 zespołów: KP Zryw Dąbie, MKS Zryw Dąbie, Warta Rumin, LZS Karszew, Piast Grodziec, GKS Osiek Mały oraz Mirek Adamów.

Dwie drużyny w Dąbiu?!
Tak! Sytuacja w tej miejscowości wygląda w ten sposób, że w jednej gminie będą grały aż 3 drużyny (2 w jednej miejscowości). Przypomina to trochę potyczki AC Milan z Interem ale na nieco niższej płaszczyźnie. Z niepotwierdzonego źródła wynika, że każda z drużyn powstała po upadku KS Zryw Dąbie, bowiem jedni nie mogli dogadać się z drugimi i na odwrót. Tak czy inaczej najbliższy sezon będzie prawdopodobnie ostatnim dla jednej z tych drużyn.

Warta Rumin czyli spadkowicz...
Wiele osób zapewne chciało by aby w gminie Stare Miasto grała drużyna nosząca nazwę Stare Miasto, ale założona w 2004 drużyna w A-klasie grała od 2010 roku i jest to pierwszy w historii klubu spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Nie wiadomo jak na drużynę wpłynęła taka sytuacja, ale drużyna prowadzona przez dość znanego w regionie szkoleniowca z III Ligowym doświadczeniem zdobytym z Górnikiem Konin - Jerzego Banaszaka w 2 meczach towarzyskich uległa grającej w Lidze Okręgowej drużynie Wilki Wilczyn 1-2 oraz zremisowała z A-klasowymi Czarnymi Brzeźno 2-2. Będzie to z pewnością jeden z faworytów do awansu w nadchodzącym sezonie.

Ciągle słaby Karszew!
W lidze wciąż będziemy rywalizować z LZSem Karszew. Drużyna z gminy Dąbie nazywająca siebie "Czerwonymi Diabłami" nie prezentuje takiego poziomu jak ta z Premier League. Karszew w poprzednim sezonie lubił oddawać mecze walkowerami oraz często grał na tzw. "lewe" karty zawodników. Jeżeli w tej małej miejscowości nie poprawiło się na lepsze to z pewnością będzie to jeden z "chłopców do bicia". Z wiadomych źródeł drużyna z Karszewa rozegrała 1 sparing, w którym uległa GKSowi Osiek Wielki 9-0.

Nowy klub, nowe nadzieje... czyli Piast.
Nowo utworzona drużyna, której założycielami są min. znany nam były szkoleniowiec Fanclubu Dąbroszyn, były bramkarz Fanclubu Dąbroszyn czy GKSu Rzgów. Piast wystartował jak strzała bowiem w kilka miesięcy załatwili wszelkie formalności, wygospodarowali i odnowili boisko treningowe, zebrali grupę pasjonatów futbolu oraz co najważniejsze zaczęli osiągać bardzo dobre i pozytywne wyniki. Drużyna z Grodźca rozegrała 8 sparingów: (wygrana 2-0 z GKS Rzgów, wygrana 4-0 z Fanclubem Dąbroszyn, remis 3-3 z Czarnymi Brzeźno, remis 1-1 z GKS Rzgów, wygrana 3-1 z Tulisią Tuliszków, zwycięstwo z Wichrem Mycielin 4-3, porażka z Wartą Pyzdry 1-3, zwycięstwo z Orły Huta Łukomska 3-2). Z całą pewnością zespół z Grodźca ma aspiracje by awansować i zapewne obok Warty Rumin będzie to jeden z faworytów.

A w Osieku Małym... wciąż fatalne boisko!
W poprzednim sezonie przyszło nam również mierzyć się z drużyną GKSu Osiek Mały. Ta mała mieścina za Kołem posiada przeciętną drużynę, ładne stroje oraz... fatalne boisko. Stan murawy o ile można to nazwać murawą jest tam fatalny, miejmy nadzieję, że zmieniło się to jednak. W poprzednim sezonie mierzyliśmy się z GKSem 4 razy (2 zwycięstwa i 2 porażki). Drużyna z Osieka jest zespołem typowo domowym, ale nie gościnnym, bowiem jest groźna tylko przed własną publicznością, gdzie zdobywała większość swoich punktów a na wyjeździe potrafiła wygrać tylko 1 mecz (z Mirkiem Adamów 3-1 w rundzie jesiennej). Drużyna boryka się również z problemami kadrowymi głównie z brakiem obsady bramki. Niestety podobnie jak LZS Karszew zespół z Osieka lubi grać na tzw. "lewe" karty.

Wszystko jednak wyjdzie w praniu! My musimy skupić się na swoim.
Pierwszym mecz 14 września w Dąbiu z MKS Zryw!

Adam Wojtasik

Wiadomości (utwórz nową)